Idee

Jüri lugu

logo

Tegelikult, mis lugu seal ikka, eriti kui tagantjärele kirjutada. Paljud asjad on meelest läinud, ja mälestused muutunud meeldivaiks :)

Et kõik otsast peale ära rääkida, siis tuleb meelde tuletada pooltalvine aeg, kui sattusin uudiseid (ee.jututuba) lugedes kogemata threadi, kus leiti, et miks ainult BBSude meestel oma üritused on, internetirahvas polevat sugugi kehvem. Arutajateks olid Nolx ja JKL, ja siis... Nojah, leidsin, et kui juba, siis juba, ja olin nõus uurima, palju inimesi üldse tahaks osa võtta. Muidugi mitte midagi rohkemat...

Nojah, ma siis uurisin. 35 ühikut sain vist kokku. Siis selgus, et Nolxil nagu polegi aega, JKL on hõivatud... jne. jne. jne. Ei jäänud mul siis muud üle, kui otsida koht ja hakata rahvast registreerima.

Koht... Oli pakutud igasuguseid geograafilisi punkte kogu Eestis, saartest Peipsini. Karula veskit soovitas 3 inimest, ja ka hind oli häbematult odav. Keda tingimused huvitavad, võtku ühendust Ilmar Paloga, (243)55240. Ise olen seal ka mitu aastat ronimas käinud.

Aeg... Aja määras koht. Vaba nädalavahetus oli ainult... ei mäleta enam, mis kuupäevadel kõ:ik toimus. Polegi nii tähtis. Rahvas polnud veel laiali läinud ja eksamid polnud ka alanud, seda vähemalt kõrgkoolides.

Toit... See oli õige kaua lahtine. Oli isegi kavatsus teha toitu sealsamas veskis pliidi peal pottides, arvestades, et... Arvestustest ma parem enam ei räägi, nende kohaselt toimides oleksid näljased massid korraldajad lihtsalt nahka pistnud. Hädast aitas välja Galvi Linda termossöökla Tallinna maantee ääres ja selle kokk Ene, kes oli nõus ka hulgiladude kammimise enda peale võtma. Telefon on seal ka sees, aga see number on märkmikus, mis hetkel on Ilmar Palo käes.

Maksumus... numbreid ette ennustada püüdes leidsin, et 80.- per nägu ajab asja ära. Ajas... peaaegu. Luuserid oleksid pidanud ka maksma, aga olgu...

Ühendus... Selle eest tuleb tänada Torchi, kes oma pühas õhinas ei jaganud midagi Eesti Telefoni ja Matti meeste vastuoludest. Ja oh imet küll, leitigi masinad ja numbrid.

Ja nii siis see karussell käis... Pean tunnistama, et olin juba võõrdunud öösel töötamisest, õppisin selle jällegi ära. Harjusin ka sellega, et keset parimat tööhoogu tuleb Viljandist auto ja... Viimastel päevadel ei tulnud töötegemisest niikuiniii midagi välja, kolleegid asutasid juba kokkutuleku fan-clubi ;-)

Ja nii see läks... Kokkutulek, ma mõtlen. Usun, et teised mäletavad paremini, endal oli liiga palju tegemist kõiksugu pisiasjadega, nagu ärasöödud saiakesed, purunenud narid, maksuvõimetud tegelased, hiline hommikusöök, ja nii edasi, ja nii edasi, ja nii edasi...

Ühest asjast on mul tõesti hea meel: et ma Viljandi seltskonnaga kokku sain. Ilma nendeta poleks see värk pooltki nii hea välja kukkunud. Ja muugi seltskond oli tasemel.

Ongi kõik: pikk jutt, sitt jutt. Jüri, 15. augustikuu päeval


Back